Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. VIDEONÁVODY
  3. Čištění tiskové hlavy Epson
Návod pro čistění tiskové hlavy tiskáren Epson

Toto čistění je potřeba provést při přechodu z jednoho typu inkoustu na jiný. Například, když je tiskárna s pigmentovým inkoustem a chcete přejít na inkoust na vodní bázi, nebo naopak. Doporučuje se také provést tento postup při výměně inkoustu od různých výrobců, protože nikdo nemůže zaručit jejich vzájemnou kompatibilitu, a to i v rámci jednoho druhu inkoustu.

Co k tomu potřebujete:

1. Tiskárnu s plně funkční tiskovou hlavou - test by měl ukázat, že všechny trysky jsou plné. Pokud část testu chybí - to znamená, že jsou buď ucpané, zaschlé nebo zavzdušněné, a pravděpodobně tento postup nepomůže na 100% a měla by být provedena reanimace tiskové hlavy.

2. Jednu stříkačku 2 ml.

3. Gumovou hadičku, kterou nasadíte na trysku. Hadička musí být těsně přiléhat k trysce.

4. Mycí kapalina pro čistění inkoustové tiskové hlavy. Místo mycí kapaliny můžete použit destilovanou vodu nebo roztok pro injekce (prodává se v lékárnách).

Co máte udělat

1. Zmáčkněte tlačítko "výměna inkoustových kazet" - tisková hlava vyjede do polohy "výměna". Odpojte napájecí kabel tiskárny. Vyndejte kazety z tiskárny.

2. Zkraťte konec injekční stříkačky tak (odříznout přibližně 1-2 mm), ať můžete nasadit injekční stříkačku na trysku tiskové hlavy. Stříkačka se musí nasazovat na trysku s trochou snahy, tím zajistíte dobré utěsnění.

3. Předehřejte mycí kapalinu na cca 30°C - 35°C (to lze provést v misce s horkou vodou), naplňte roztokem dvě třetiny stříkačky tak, aby třetina stříkačky obsahovala vzduch. Vzduchová mezera je potřebná pro hydraulické oddělení. Bez vzduchové mezery je nutné pracovat opatrně, aby nedošlo k poškození tiskové hlavy.

4. Nasaďte stříkačku s teplou mycí kapalinou, zlehka stiskněte píst stříkačky a protlačte obsah stříkačky skrz tiskovou hlavu. Vezmete stejné množství kapaliny a znovu zopakujte. Proveďte stejný postup čištění postupně u každé trysky. Tedy proveďte čistění 2-3 krát a ujistěte se, že tekutina volně a bez námahy proudí v každé trysce tiskové hlavy. Pokud nějaké trysce čištění nepomohlo – zopakujte ho.

5. Čistění je dokončeno. Nainstalujte inkoustové kazety nebo CISS, proveďte 1-2 standardní čištění přes ovladače tiskárny a nechte tiskárnu na několik hodin bez manipulace (nejlépe na den). Vzduch, který zůstal v hlavě, musí vyjít ven přes vzduchovou komoru inkoustové kazety nebo CISS.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz